Na čem budete skákat?

Používáme nejmodernější padákové komplety s přístrojem AAD a zařízením skyhook. Tyto studentské padákové soupravy vám zajišťují nejvyšší míru bezpečnosti a přitom i nebývalý komfort a pohodlí.

Tyto komplety jsou vyrobeny v roce 2007 – 2008 a mají následující komponenty:

Hlavní padák Postroj Záložní padák AAD

Navigator 260

Vector

PD 253

Cypres 2

Navigator 240

Atmogear

PD 253

Cypres 2

Podívejte se na krátké video pro vaši představu, jak vypadá otevírání studentského padáku:

Co je to skyhook?
Skyhook je jakési pokročilé RSL (viz. níže), které automaticky uvolňuje i volný konec, který je nespojený s RSL, pokud byl volný konec s RSL uvolněn předčasně. Tímto je zajištěno, aby se záložní padák neotevřel do neúplně odhozeného hlavního padáku.

Po odhozu použije Skyhook odlétající hlavní padák jako výtažný padáček pro záložní padák, čímž dojde ke zkrácení času pro vytažení záložního padáku z freebagu na asi 0,5 vteřiny. Záložní padák se tak otevírá třikrát až čtyřikrát rychleji, než když jej otevírá standardní výtažný padáček.

Co je to AAD?
AAD je zkratka z anglického automatic activation device. Jedná se o přístroj, který je uložen pod zabaleným záložním padákem a který v průběhu seskoku vyhodnocuje výšku a rychlost volného pádu. V případě, kdy se parašutista ocitne pod určenou výškou a bude padat rychlostí volného pádu, přístroj automaticky otevře záložní padák.

Co je RSL?
RSL (reserve static line) neboli spřažený odhoz je zařízení, které automaticky otevírá záložní padák, když skydiver odhodil hlavní padák a ten odlétá.

Výškoměr
Každý student je vybaven výškoměrem na zápěstí. Stupnice je v rozsahu od 0 do 4000 metrů a má jasně viditelný ciferník.

Brýle
Pro každý seskok budete vybaveni ochrannými brýlemi. Brýle používáme čiré, které nezkreslují. Jsou ve tvaru, který neomezují vaše periferní vidění.

Přilba
Jedná se o plastovou přilbu s pěnovou výstelkou, která je s úspěchem využívána paraškolami po celém světě.

Nůž
Povinnou součástí výstroje je rovněž nožík, který má skydiver umístěn na dobře dostupném místě.

Vysílačka
Po několik prvních seskoků budete vybaveni vysílačkou, pomocí které vás instruktor ze země bude navigovat na padáku.

Archiv