Létání ve větrném tunelu

Ve dnech 26. – 28. 11. jsme se studenty odlétali celkem 240 minut ve větrném tunelu v anglickém Bedfordu. Dokud nebude zprovozněn větrný tunel v Letňanech, budeme létat do již prověřeného Bedfordu. Další kemp ve větrném tunelu v Bedfordu chystáme v termínu 3. – 5. 2. 2010. Pokud vás zajímá létání ve větrném tunelu, čtěte následující článek. Najdete v něm i několik fotografií z posledního tréninkového kempu.

Pro koho je větrný tunel určen: Tréninkový kemp ve větrném tunelu je určen pro laickou veřejnost, zájemce o AFF výcvik, absolventy AFF výcviku i pokročilé skydivery – zkrátka pro každého, kdo by chtěl vyzkoušet pocit létání. Ve větrném tunelu létají i malé děti či jejich prarodiče, kteří nikdy skydiving nezkusili:)

Bezpečnost: maximální. V tunelu se o vaši bezpečnost starají profesionální instruktoři, nemusíte vyskakovat z fungujícího letadla, nemusíte otevírat padák, ani s ním přistávat – budete pouze létat v proudu vzduchu:)

Trénink: Před prvním vstupem do tunelu absolvujete školení, přípravu a trénink na vlastní létání (doba trvání cca 2 hodiny). Toto všechno je vedené v českém jazyce, takže nemusíte mít obavy z jazykové bariéry.

Doporučený čas v tunelu: pro začátečníky doporučujeme jednu hodinu. Ta je rozložena do krátkých vstupů (cca 1,5 minuty) v průběhu 1 – 2 dní. To poskytuje dostatek odpočinku pro přípravu vašeho letu, jeho „zažití“ a pro rozbor po létání (vše je natáčeno na video).

Doprava a ubytování: budete-li si to přát, rádi pro vás zajistíme společný let s námi, nyní létáme se společností Wizz Air na letiště v Lutonu, cena zpáteční letenky je cca Kč 3500,-, cena ubytování Kč 700 na osobu a noc. Ubytování je přímo v tunelu, v případě zájmu můžeme doporučit některý z hotelů v okolí větrného tunelu.

Časová náročnost: 1 tréninkový kemp zpravidla rozkládáme do dvou dnů, ve kterých odlétáte svůj čas.

Finanční náročnost: 1 hodina létání v tunelu stojí Kč 21000,-. Druhá a další hodina vás přijde na Kč 18000. Tato cena je konečná a zahrnuje instruktora, pomoc při registraci v tunelu, přípravu na létání, létání, rozbor po létání, zkrátka vše. Rovněž půjčení veškerého vybavení (kombinéza, přilba, brýle) je již zahrnuto v ceně.

Máte zájem s námi letět do větrného tunelu a trápí vás otázka, na kterou jste zde nenalezli odpověď? Prosím napište nám, rádi vaše dotazy zodpovíme. Nebo si rovnou rezervujte svoji hodinu! Vzhledem k časnému únorovému termínu tunelu je jeho splatnost nejpozději do 15. ledna 2010!

info@affcentrum.cz, +420 602 345 087

Komentáře: 2 »

  1. Charlie píše:

    napsáno 27. 12. 2009 @ 21:12

    Ty voe, Lojzek jak se tváří přísně :)

  2. Hanka píše:

    napsáno 28. 12. 2009 @ 10:02

    Jojo, tvrdí, že na studenty používá metodu cukru a biče, ale ve skutečnosti je to spíš toho biče:)))

Komentáře RSS

Napište komentář

Jméno: (Vyžadováno)

E-mail: (Vyžadováno, nebude zobrazeno)

WWW:

Komentář:

Archiv