Tandemové seskoky

Jen parašutisté vědí, proč ptáci zpívají. A vy to můžete zjistit také. Stačí přijet za námi na letiště a my pro vás přichystáme nezapomenutelný zážitek! Tandemový seskok padákem.

 

Pro koho je tandemový seskok padákem určen:

Tandemový seskok je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pocity parašutistů při volném pádu, a to bez náročné přípravy. Bezpečně připoutáni ke zkušenému parašutistovi opustíte letadlo ve výšce 4000 metrů, abyste během následující minuty zažili krásu volného pádu. Ve výšce 1600 metrů otevírá tandempilot padák a Vy si můžete užívat výhledů do dalekého okolí a vyzkoušíte si i řízení padáku. Po asi deseti minutách bezpečně přistanete. Budete-li chtít, lze natočit tandemový seskok profesionálním kameramanem, který Vám krátce po tandemovém seskoku dá sestříhaný a ozvučený cca 15 minutový videozáznam z tohoto jedinečného zážitku.

Používáme vlastní moderní padákové vybavení, které splňuje nejpřísnější normy na bezpečnost. Padákové komplety, určené na tandemový seskok, jsou vybavené bezpečnostním přístrojem Cypres 2.

Omezení:

Tandemový seskok lze absolvovat ve věkovém rozmezí 8-100 let, maximání váha je 110 kg. Jestliže jste kardiak, máte cukrovku či epilepsii, musí o tandemovém seskoku rozhodnout Váš lékař. Tandemový seskok provádějí i paraplegici či senioři nad 90 let.

Jak to vlastně probíhá?

Tandemovému seskoku předchází nenáročná cca 20 minutová příprava, během které Vás tandempilot seznámí s průběhem tandemového seskoku. Vše potřebné pro tandemový seskok vám bude zapůjčeno (kombinéza, brýle, speciální přilba). Po absolvování přípravy půjdete se svým tandempilotem do letadla. Během stoupání si vás k sobě připoutá a asi po dvaceti minutách letu společně vyskočíte z letadla. Během volného pádu lze normálně dýchat, můžete mávat kameramanovi, můžete křičet, smát se, prostě si užívat tandemový seskok při rychlosti 200 km/hod. Není lehké popsat pocity při volném pádu někomu, kdo je nezažil. Tady opravdu platí, že se to musí zažít. Jakmile otevře tandempilot padák, hluk rychle proudícího vzduchu utichne a vy máte dalších pár minut na to, abyste si užili výhledu na matičku zem jiného pohledu, než na jaký jste asi zvyklí. Až přistanete zpět na letišti, dostanete osvědčení o Vašem tandemovém seskoku.

Máte strach z výšek?

Je pravda, že někteří tandemoví pasažéři upozorňují, že se ve výšce necítí „jako doma“. Strach z výšek se ale většinou projevuje tehdy, jste-li pevně spoutaní se zemí – tedy např. na skále, na rozhledně, na vysoké budově. Pasažéři si po seskoku na své obavy ani nevzpomenou, ale v duchu se tam nahoru vrací ještě mnohokrát a mnohokrát si svůj tandemový seskok opakují. Tak na co ještě čekáte? Ozvěte se nám a zjistíte, proč ptáci zpívají.

 

Tandemový seskok se vám líbil, ale chtěli byste víc?

Pak tu máme pro vás AFF výcvik, který už ocenilo mnoho našich studentů.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů či nejasností ohledně tandemových seskoků, se prosím podívejte na nejčastěji kladené otázky nebo se na nás s důvěrou obraťte.

Rádi zodpovíme vaše otázky na mailu info@affcentrum.cz.

Archiv