Na čem skáčeme?

NAŠE VYBAVENÍ

Padákový komplet
Používáme nejmodernější padákovou techniku Sigma od firmy Relative Workshop. Systémy Sigma obsahují mnoho vylepšení, která vaši tandem piloti i vy – pasažéři, oceníte. Postroje jsou pohodlnější než ostatní tandemové systémy od jiných firem a umožňují mnohem příjemnější let na padáku i přistání. Všechny padákové komplety jsou vybaveny přístrojem AAD a zařízením skyhook.

Na obrázku vidíte náš padákový komplet, který byl vyroben vyroben v roce 2007:

Co je to skyhook?
Skyhook je jakési pokročilé RSL, které automaticky uvolňuje i volný konec, který je nespojený s RSL, pokud byl volný konec s RSL uvolněn předčasně. Tímto je zajištěno, aby se záložní padák neotevřel do neúplně odhozeného hlavního padáku.

Po odhozu použije Skyhook odlétající hlavní padák jako výtažný padáček pro záložní padák, čímž dojde ke zkrácení času pro vytažení záložního padáku z freebagu na asi 0,5 vteřiny. Záložní padák se tak otevírá třikrát až čtyřikrát rychleji než když jej otevírá standardní výtažný padáček.

Co je to AAD?
AAD je zkratka z anglického automatic activation device. Jedná se o přístroj, který je uložen pod zabalených záložním padákem a který v průběhu seskoku vyhodnocuje výšku a rychlost volného pádu. V případě, kdy se tandem ocitne pod určenou výškou a bude padat rychlostí volného pádu, přístroj automaticky otevře záložní padák.

Co je RSL?
RSL (reserve static line) neboli spřažený odhoz je zařízení, které automaticky otevírá záložní padák, když tandempilot odhodil hlavní padák a ten odlétá.

Výškoměr
Každý tandempilot je vybaven výškoměrem na zápěstí. Stupnice je v rozsahu od 0 do 4000 metrů a má jasně viditelný ciferník. Současně je vybaven ještě akustickým ukazatelem výšky (obrázek protrack), který je umístěn v přilbě a dává tandempilotovi zvukové signály při dosažení nastavených výšek. Současně zaznamenává i takové údaje, jako je maximální rychlost volného pádu, průměrná rychlost, doba trvání volného pádu, přesnou výška seskoku, výšku otevření padáku apod.

Brýle
Pro tandemový seskok budete vybaveni ochrannými brýlemi. Pokud nosíte brýle dioptrické, můžete si je vzít na seskok s sebou a přes ně dostanete tzv. brýle přes brýle. Brýle používáme čiré a neomezují vaše periferní vidění.

Kameraman
Pokud si objednáte natočení vašeho tandemového seskoku na video, bude naproti vám padat kameraman, který může na první pohled vypadat poněkud legračně. Jeho přilba je totiž zvrchu osazena fotoaparátem Canon 400D a z boku tříčipovou videokamerou s širokoúhlou předsádkou. Před okem má kameraman zaměřovač, který mu usnadňuje dívat se přesně tím směrem, kterým míří jeho kamera s fotoaparátem a v ústech zpravidla spoušť, pomocí které kousáním ovládá svůj fotoaparát. Představte si, že si tak padáte rychlostí 200 km/hod k zemi a najednou k vám přiletí další takovej, podá vám ruku a zubí se na vás… :-)

Archiv