Větrný tunel

Větrný tunel Letňany (Skydive aréna Praha) představuje simulátor skydivingu. Jedná se o unikátní způsob, jak můžete vyzkoušet skydiving, aniž byste museli vyskakovat z letadla tisíce metrů nad zemí. Větrný tunel s vertikální skleněnou letovou komorou představuje nejsnazší a nejbezpečnější způsob, jak si vyzkoušet pocity podobné volnému pádu. Nemusíte mít obavy z výšek nebo z pádů do neznáma – budete se pohybovat jen několik desítek centimetrů nad napjatou sítí, představující podlahu letové komory větrného tunelu.

Jak vlastně větrný tunel funguje? Vzduch se ve větrném tunelu pohybuje vysokou rychlostí vzhůru. V něm mohou lidé létat, aniž by k tomu potřebovali padáky nebo letadla. Vzduch proudí v rozmezí rychlostí 170 – 300 km/hod – rychlost proudu vzduchu reguluje operátor dohledového pracoviště podle zkušeností a potřeb letce (na nejvyšších rychlostech létají zkušení skydiveři v polohách hlavou dolů apod).

Operátor dohledového centra v průběhu letu komunikuje s instruktorem, který asistuje letci přímo v letové komoře. Díky tomu mohou přizpůsobit rychlost proudícího vzduchu přesně potřebám a dovednostem letce. Operátor dohledového centra a instruktor v letové komoře jsou na místě kvůli bezpečnosti letce uvnitř letové komory. Instruktoři AFFcentrum.cz provádí výcvik svých studentů ve větrném tunelu již od roku 2008 (v Anglii).

Větrné tunely fungují jako simulátor skydivingu a také jsou skydivery po celém světě hojně využívány. Dnes je větrný tunel velmi přínosná pomůcka pro výcvik nových skydiverů před jejich AFF výcvikem, neboť se studenti mohou naučit ovládat své tělo za volného pádu, a to blízko matičky Země a za dohledu jejich přátel a rodiny:-)

Ceník létání ve větrném tunelu Praha s AFFcentrum.cz

Pokud vás létání ve větrném tunelu (tzv. indoor skydiving) zaujal, přečtěte si nejčastěji kladené dotazy.

Archiv